Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Moderátor: TruckSimulator team

Uživatelský avatar
vanajakub
EPIC
EPIC
Příspěvky: 214
Věk: 23
Kontaktovat uživatele:

Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#1 » 28.8.2017, 0:08:36

Ahoj, pokud vlastníš originální hru Euro Truck Simulator 2 či American Truck Simulator, tak tento topic je právě pro tebe! Jsem rád, že mohu oznámit úspěšné založení firmy pro hry Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator na Trucksbooku.

Co je Trucksbook?
Trucksbook (zkráceně TB) je systém virtuálních firem pro obě hry. TB nabízí nejen knihu jízd, kde naleznete všechny své zakázky se spoustou informací, ale také se zde nachází promyšlená statistika, ve které se dají sledovat a porovnávat své výkony s ostatními kolegy z firmy. Aktivitu hráčů lze také sledovat na mapě řidičů, která je ale Trucksbookem zpoplatněna (platby nemají s ČP nic společného). TB podporuje jak hraní SinglePlayeru, tak MultiPlayeru a jediné, co k němu potřebujete je aplikace Trucksbook Client (Stažení a popis instalace je na stránkách Trucksbooku - odkaz níže).

Proč vlastně?
Smyslem firmy je sjednotit a utužovat kolektiv hráčů ETS2 a případně ATS na ČP. Budeme společně pořádat konvoje, tuning akce a nebo třeba jen tak blbnout. Za sebe mohu říci, že když jsem poprvé jel konvoj, který jelo asi 30 hráčů, byl to úžasný pocit a chtěl bych se o něj s Vámi podělit. I proto bych chtěl tyto různé akce provozovat pravidelně.

Jsou nějaké podmínky?
Prakticky ne, krom dodržování pravidel ČP, slušného chování, Trucksbooku či TruckersMP (pokud budete jezdit v MultiPlayeru). Interní pravidla budou z nich odvozena a budou později k nalezení zde na fóru a na nástěnce firmy.
Jedno z takových pravidel bude společný paintjob a barvy, který by se používal při konvojích a dále společný tag ve hře, jinak je víceméně na Vás, jak si svůj truck upravíte. Výjimkou pak budou právě výše zmiňované Tuning akce apod., což bude vždy upřesněno.

Doufám, že jsem Vás tím moc neodradil a přidáte se k nám :)

Závěrem bych chtěl poděkovat vedení ČP za povolení k vytvoření firmy.

Přeji mnoho úspěšných kilometrů.

S pozdravem,
- vanajakub

Informace o TrucksBooku a postup instalace klienta: http://trucksbook.eu/wiki
Naše firma ČeskejPařan.cz: http://trucksbook.eu/company/6973

Obrázek


Pravidla

1. Obecná ustanovení
- 1.1. Hráč registrací svého účtu a následným používáním služeb potvrzuje, že je obeznámen s Pravidly a Obchodními podmínkami portálu ČeskejPařan.cz, serveru TrucksBook.eu a TruckersMP.com, rozumí jim a souhlasí s nimi. Dále se zavazuje k jejich dodržování a respektování. Hráč svojí registrací též potvrzuje, že byl registrován dobrovolně.
- 1.2. Vše, co není v pravidlech výslovně povoleno, se považuje za zakázané.
- 1.3. Vyhrazujeme si právo na jakoukoliv změnu pravidel, a to bez udání důvodu. O změně pravidel budou hráči vždy s předstihem informováni pomocí fóra, případně facebooku ČP.
- 1.4. Je zakázáno používat vulgární či nevhodné nicky a tagy. Též je zakázáno touto formou používat jakékoliv funkce serveru typu Admin, Správce atd. ve všech jazycích.

2. Práva a povinnosti hráče
- 2.1. Hráč má zakázáno používání podpůrných programů. V případě porušení může být poskytovatelem služeb potrestán až zamezením přístupu ke službě.
- 2.2. Uživatel má povinnost zamezit přístupu na jeho účet třetí osobě.
- 2.3. V případě, že hráč narazí na jakoukoliv chybu zavazuje se tuto chybu nahlásit odpovědným osobám (administrátorům) a chybu dále nevyužívat a dále nerozšiřovat. Odpovědné osoby jsou povinni tuto chybu opravit.
- 2.4. Uživatel má povinnost plně respektovat rozhodnutí členů administrativy a řídit se jimi.
- 2.5. Hráč má zakázáno se projevovat nadměrně obscénně, vulgárně či v rozporu s dobrými mravy a morálkou. Je také zakázáno vyjadřovat se nesrozumitelně. Je zakázáno jednat, podporovat, či schvalovat jakoukoliv činnost nebo jednání, které jsou v rozporu se zákony. Je také zakázáno k této činnosti kohokoliv nabádat.
- 2.6. Hráči je zakázáno jakkoliv obchodovat s libovolnými předměty, hmotnými i nehmotnými. Je zakázáno obchodování s uživatelskými účty. Uživatel má právo vlastnit právě jeden herní účet, z jedné IP adresy je možné přistupovat na právě jeden účet. Pokud máte shodnou IP adresu s dalším rodinným příslušníkem, je povinen tuto skutečnost oznámit administrativě, která může udělit výjimku.
- 2.7. Je zakázána jakákoliv forma spamu.
- 2.8. Hráč má zakázáno podávat jakékoliv mylné informace týkající se administrativy, jejich složení, členů stávajících i bývalých, a to jak administrativě, tak uživatelům.

3. Herní pravidla
- 3.1. Je zakázáno upravovat konfigurační soubory hry způsobem, které ovlivňují chování hry. Stejně tak je přísně zakázána manipulace s rychlostí simulace a teleportem během rozjeté zakázky. V případě zjištění podvodu budou zakázky označeny jako neplatné. Pokud se bude podvod opakovat, uživateli bude udělen BAN.
- 3.2. Zakázky uživatele se dělí do statistik dle maximální dosažené rychlosti. Pokud uživatel chce svou zakázku zařadit do "reálné" statistiky, nesmí překročit rychlost 100 km/h (62 mil/h) v ETS2 nebo 130 km/h (80 mil/h) v ATS, v opačném případě bude zařazen do "závodní" statistiky. Maximální povolená rychlost při aktivní zakázce v obou hrách je 180 km/h (110 mil/h), pokud dojde k překročení této rychlosti, zakázka nebude započítána do statistik vůbec.
- 3.3. Je zakázáno nadměrnému používání klaksonu a nízkotlakého klaksonu.
- 3.4. Je zakázáno trollení, obtěžování a pohoršování ostatních uživatelů.
- 3.5. Je zakázána jízda v protisměru.
- 3.6. Je zakázáno tahání nákladů osobním automobilem.
- 3.7. Je zakázáno jezdit s tandemy (platí pro ETS2) do kontinentální Evropy a Velké Británie, tj. je povoleno jezdit s takovým typem návěsů pouze ve Skandinávii.
- 3.8. V případě překročení hodnoty odezvy (pingu) 600 ms bude hráč odpojen od serveru kvůli bezpečnosti ostatních uživatelů. Hodnota odezvy se bere jako průměrná.

4. Firemní pravidla
- 4.1. Hráč je povinen používat při firemních akcích stanovený paintjob a herní tag. V případě porušení tohoto bodu může být hráč z firemní akce vyloučen. Aktuální firemní paintjob (nátěr) lze zjistit zde.
- 4.2. Není stanoven žádný počet ujetých kilometrů, odjetých zakázek či nahraného času. Jedinou podmínkou v tomto bodě je aktivita hráče jak ve hře, tak na herních akcích.
- 4.3. Zaměstnanec firmy musí být aktivní. Za neaktivního je uživatel považován ve chvíli, kdy jeho neaktivita překročí 14 dnů. V případě neaktivity dostane hráč varování, které platí po dobu jednoho roku. Při třech varování bude hráč z firmy propuštěn. Neaktivitu lze omluvit pomocí formuláře nebo soukromou zprávou vedení firmy.

5. Morální kodex
- 5.1. Slušností je kromě členů administrativy pozdravit i ostatní uživatele.
- 5.2. Slušností je psát gramaticky správně a jednoznačně, a to nejen s administrativou serveru.
- 5.3. Slušností každého uživatele je chovat se v souladu s morálkou.
- 5.4. Administrativě nejste povinni vykat, nebuďte však překvapeni, pokud administrativa odpoví na vaši zprávu tykáním.
- 5.5. Slušností je být tolerantní vůči ostatním uživatelům. Slušností je respektovat jejich odlišné názory, národnost, rasu, náboženské či jiné přesvědčení, apod.

6. Závěrečná ustanovení
- 6.1. Účelem a důvodem stanovení pravidel je snaha o co nejpříjemnější prostředí, slušné, bezproblémové a pravidla respektující uživatele, a jejich izolace od hráčů problémových a pravidla porušujících.
- 6.2. Tato pravidla nebyla sepsána za účelem omezení něčí svobody při používání serveru.
- 6.3. Používaní serveru je dobrovolné a každý uživatel může být vyloučen nebo zablokován.
- 6.4. Tato pravidla jsou shrnutím pravidel herního portálu ČeskejPařan.cz, provozovatelem webové aplikace TrucksBook.eu a poskytovatelem multiplayeru TruckersMP.com, s nimiž jsou v souladu.
- 6.5. Body 3.3. až 3.8. se vztahují pouze k multiplayeru.
- 6.6. Pravidla nabývají platnosti okamžikem zveřejnění, tj. 28.8.2017 v původním znění, a zůstávají v platnosti až do okamžiku zveřejnění pravidel nových, či upravených a to adekvátním způsobem (viz bod 1.3.).

Plné znění pravidel portálu ČeskejPařan.cz: http://ceskejparan.cz/domu/pravidla/
Plné znění pravidel TrucksBooku: http://trucksbook.eu/rules
Plné znění pravidel TruckersMP v angličtině: https://truckersmp.com/rules (v případě zájmu je přeložím do češtiny)


Návody

Nastavení tagu ve hře
Obrázek
Nejdříve si musíme zapnout Tablist, překvapivě klávesou TAB (nad CapsLockem)

1. Klikneme na nastavení
2. Vybereme záložku General
3. Do kolonky Playertag vyplníme ČeskejPařan.cz
4. Klikneme na paletu barev
5. Přepíšeme barvy (dají se napsat kliknutím do jednotlivých polí) na 0, 0, 255
6. Potvrdíme klávesou OK
Naposledy upravil(a) vanajakub dne 28.8.2017, 22:13:41, celkem upraveno 3 x.
Obrázek

První připojení | 29. 05. 2014 | (Public)
VIP | 1x na 14 dní, 2x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 05. 10. 2014 ÷ 01. 07. 2015 (269 dní) | (Public)
VIP | 5x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 27. 04. 2016 ÷ 15.06.2016 (49 dní) | (Public)
VIP | 4x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Epic | 28. 01. 2018 | (Public)

Uživatelský avatar
adam_notebook
Zahradník
Zahradník
Příspěvky: 200
Věk: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#2 » 28.8.2017, 9:10:57

Super!
ANO, KOMUNITA DĚKUJE

Naprosto úžasný nápad, hned jak se dostanu domů tak se přidám.
Ještě by to chtělo roomku pro ETS2 a ATS na TS3/Discordu (jestli tam je tak se omlouvám )
Na jakoukoliv akci v ETS2 (kromě GoingEast) se mnou počítejte
Mám skandinávii, Francii a mighty griffin, a chci si koupit wheels tunning a heavy cargo pak (a možná Schwartzmüller dlc)
Na zakoupení hry přes PSC doporučuji InstantGaming, jsou tam nejlepší cen
Jenom si dovolim nesouhlasit s jednou barvou, ne všichni mají dostatečný level a někdo má truck vyladeny na nějakou barvu (Já třeba na Thunderstorm z Force of nature) TAG ano, třeba že si tam dá ČP - 《NICK》
P.S.: na steamu jsem sona2000, neptejte se proč.
Když vás někdo v životě štve, pošlete ho do p******.
Město: TwoRivers
Pokud chybujete, nemusíte to vědět. Upozorní vás na to ostatní.
Dejte si čas a zkuste to napravit! Nemusí to být perfektní, ale bude to lepší!
Sorry atkforce.

Obrázek

Uživatelský avatar
vanajakub
EPIC
EPIC
Příspěvky: 214
Věk: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#3 » 28.8.2017, 12:33:26

Ahoj, jsem rád, že krom těch, co už to ví a pomáhali mi to realizovat to našlo i pozitivní ohlas někoho jiného :) Pojedu postupně.

1. Roomku na TS již máme (teď od rána, mého rána, tj. 11:45), na Discordu se domluvím s Kushi.

2. Co se týče DLCček, všechny popsané vřele doporučuji. Já osobně při nákupu porovnávám obchody na Huréce, nabídku na Steamu a Bundle Stars.

3. Ohledně paintjobu, ten bude stát na domluvě všech a obecně je doporučení na MP používat jiný save než na SP kvůli změnám verzí a kompatibilitě, takže není problém sehnat na internetu nějaký save s větším levelem a používat ho na MP, případně sem můžu hodit link a návod, jak to zprovoznit :)

4. Tag je vyřešen pomocí hry a TrucksBooku, takže není třeba se přejmenovávat. Novinkou posledního updatu je, že tag nastavený ve hře se již ukazuje i v tablistu. Pokud by i přes to byl zájem mít tag v nicku, můžu to na TB vypnout a můžeme to řešit přes nick. Prozatím ve spoileru je ukázka, jak nastavit tag ve hře.

Obrázek
Nejdříve si musíme zapnout Tablist, překvapivě klávesou TAB (nad CapsLockem)

1. Klikneme na nastavení
2. Vybereme záložku General
3. Do kolonky Playertag vyplníme ČeskejPařan.cz
4. Klikneme na paletu barev
5. Přepíšeme barvy (dají se napsat kliknutím do jednotlivých polí) na 0, 0, 255
6. Potvrdíme klávesou OK


S pozdravem,
- vanajakub

//EDIT 28.08.2017 22:33: Již máme i místnost na Discordu
Naposledy upravil(a) vanajakub dne 28.8.2017, 22:33:13, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

První připojení | 29. 05. 2014 | (Public)
VIP | 1x na 14 dní, 2x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 05. 10. 2014 ÷ 01. 07. 2015 (269 dní) | (Public)
VIP | 5x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 27. 04. 2016 ÷ 15.06.2016 (49 dní) | (Public)
VIP | 4x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Epic | 28. 01. 2018 | (Public)

Uživatelský avatar
adam_notebook
Zahradník
Zahradník
Příspěvky: 200
Věk: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#4 » 28.8.2017, 12:50:16

Super,
1. Chtěl bych se zeptat kolik lidi Teda to do ho jde
2. Ty taGy. .. to bude diskutabilní, uplně se mi nelibi ztráta možností mit cus tom tag, takže Já si stoji za svým ČP - 《ČP PŘEZDÍVKA HRÁČE 》| NICK HRÁČE
Když vás někdo v životě štve, pošlete ho do p******.
Město: TwoRivers
Pokud chybujete, nemusíte to vědět. Upozorní vás na to ostatní.
Dejte si čas a zkuste to napravit! Nemusí to být perfektní, ale bude to lepší!
Sorry atkforce.

Obrázek

VojtiS191
Zasloužilý člen ČP
Zasloužilý člen ČP
Příspěvky: 220

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#5 » 28.8.2017, 13:05:33

No super, ale firemní vozidla by měla mit stejný design, to znamená, ze bude stačit třeba mit jen jeden tahač v barvě firmy.
Pak, když bude "konvoj", tak aby měl každý stejný desing vypadá to pak hodně dobře :)
23.10.2012 - první připojení na Creativ
11.11.2012 - první VIP - Creative
11.9.2013 - Helper - Creative
11.3.2014 - Operátor - Economy
29.11.2015 - Operátor - Public
14.9.2016 - 19.3.2017 - Moderátor - Public
23.10.2017 - Šest let na ČP

Obrázek

Uživatelský avatar
adam_notebook
Zahradník
Zahradník
Příspěvky: 200
Věk: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#6 » 28.8.2017, 13:30:40

VojtiS191 píše:No super, ale firemní vozidla by měla mit stejný design, to znamená, ze bude stačit třeba mit jen jeden tahač v barvě firmy.
Pak, když bude "konvoj", tak aby měl každý stejný desing vypadá to pak hodně dobře :)

To je pravda, ale zase Já nemám odemčení 730 u Scanie. ... #unlockeverything4ever
Jinak samo ten design bych použít třeba Slade v ČP barvách
Když vás někdo v životě štve, pošlete ho do p******.
Město: TwoRivers
Pokud chybujete, nemusíte to vědět. Upozorní vás na to ostatní.
Dejte si čas a zkuste to napravit! Nemusí to být perfektní, ale bude to lepší!
Sorry atkforce.

Obrázek

Uživatelský avatar
vanajakub
EPIC
EPIC
Příspěvky: 214
Věk: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#7 » 28.8.2017, 14:43:51

Šlo by opravdu jen o paintjob, nejlépe takový, aby ho měly všechny typy tahačů, ale jak říkám, je to na domluvě

Kdysi jsme se Sejrakem zkoušeli třeba něco takového:
Obrázek

A jak psal Vojtis, šlo by jen o jeden tahač, který bys používal na konvoje třeba, takže klidně to nejhorší, jen abys s tím zapadl. Já třeba používám 3 stroje - Na heavy cargo 8-mi nápravové Volvo, na normální náklady Scanii a na kraviny Scouta :)
Naposledy upravil(a) vanajakub dne 28.8.2017, 22:28:00, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

První připojení | 29. 05. 2014 | (Public)
VIP | 1x na 14 dní, 2x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 05. 10. 2014 ÷ 01. 07. 2015 (269 dní) | (Public)
VIP | 5x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 27. 04. 2016 ÷ 15.06.2016 (49 dní) | (Public)
VIP | 4x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Epic | 28. 01. 2018 | (Public)

Uživatelský avatar
ButterCZ
Horník
Horník
Příspěvky: 163
Věk: 18

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#8 » 28.8.2017, 15:08:12

A nějaké povýšení za aktivitu nebo něco tam jde? :twisted:
Mám nějaké kamarády? Nepotřebuji! Hraji totiž na Čp

Uživatelský avatar
adam_notebook
Zahradník
Zahradník
Příspěvky: 200
Věk: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#9 » 28.8.2017, 15:08:55

Já to mám taky tak nějak, akorát všechno taham tou scanon 4x2 :D
Ten paintjob to chce doladit do ČP barev, jak jsem říkal, Slade nebo sunshire
Máslo netuším
Jinak "trochu" penez mam (100 mega cca) takže si koupím asi Scanii streamline (jezdím s Rkem)
Když vás někdo v životě štve, pošlete ho do p******.
Město: TwoRivers
Pokud chybujete, nemusíte to vědět. Upozorní vás na to ostatní.
Dejte si čas a zkuste to napravit! Nemusí to být perfektní, ale bude to lepší!
Sorry atkforce.

Obrázek

Uživatelský avatar
vanajakub
EPIC
EPIC
Příspěvky: 214
Věk: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator

Příspěvek#10 » 28.8.2017, 15:21:45

ButterCZ píše:A nějaké povýšení za aktivitu nebo něco tam jde? :twisted:


No takhle, jsou tam čtyři typy skupin pro správu. Prozatím pravomoce mám jen já, jelikož další nejsou potřeba, časem určitě pravomoce rozdávat budeme. Jen bych chtěl podotknout, že pravomoce na trucksbooku nemají nic společného s pravomocemi zde na ČP, což je uvedeno i v pravidlech (prozatím jen v dočasných na TB)

Majitel
- Zakladatel, případně člověk, který převzal firmu po majiteli, který jí založil
- Stejné pravomoce jako ředitel
- Má možnost rozpustit (zrušit) firmu

Ředitel
- Nastavuje pozice zástupců
- Může propustit zaměstnance s nižší pozicí
- Přijímá žádosti o vstup do firmy
- Spravuje nastavení firmy

Zástupce
- Přijímá žádosti o vstup do firmy

Zaměstnanec
- Uživatel bez práv správy firmy
Obrázek

První připojení | 29. 05. 2014 | (Public)
VIP | 1x na 14 dní, 2x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 05. 10. 2014 ÷ 01. 07. 2015 (269 dní) | (Public)
VIP | 5x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Moderátor Serveru | 27. 04. 2016 ÷ 15.06.2016 (49 dní) | (Public)
VIP | 4x na 7 dní, 1x na 30 dní | (Public)
Epic | 28. 01. 2018 | (Public)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

cron